wp-cron beállítása Nyomtatás

  • WordPress
  • 1

WordPress tipp: időzített feladat beállítása (WordPress cron)

A WordPress rendelkezik egy saját feladat ütemezővel, ami egy kicsit másképp működik mint a cPanel beépített cron időzítője. A WordPress készítői ennek a működését úgy találták ki, hogy akkor is lehessen időzíteni feladatokat, ha a WordPress olyan tárhelyre van telepítve, ahol nincs cron futtatásra lehetőség.

Mire való a wp-cron és hogy működik?

A WordPress feladat ütemezője több dolgot végez:

  • Ellenőrzi hogy a pluginekhez, témákhoz és magához a WordPress-hez van e frissítés. Ha be van kapcsolva az automatikus frissítés, akkor le is tölti azokat.
  • Ha van időzített cikk, akkor az előre beállított időpontban publikálja azt
  • Pingback
  • Egyéb feladatok, amiket például plugineken keresztül tudunk beállítani

Ezeket a wp-cron.php indítja, ami mindegy egyes oldalmegnyitáskor lefut, így biztosítva azt, hogy a fenti, előre beállított automatizmusok működjenek.

Ha sok látogatója van az oldalnak, akkor ez erőforrás pazarlás, mivel minden oldal megnyitás-kor lefut. A felesleges futtatás lassítja a weboldalt.

Ha viszont kevés látogatója van az oldalnak, akkor sem hatékony ez a működés. Például előfordulhat, hogy nem kerül publikálásra egy időzített cikk, vagy egy biztonsági frissítés túl későn kerül telepítésre.

Megbízhatóbb időzítés

A cPanel tárhelyek rendelkeznek beépített cron időzítővel, amivel hatékonyabbá tehetjük a WordPress feladat ütemezőjét. Először ki kell kapcsolnunk wp-cron futtatását az oldalak megynyitásakor. Ehhez a wp-config.php fájlt kell szerkesztenünk a cPanel fájlkezelőjében vagy FTP-n keresztül. A következő kódot kell beillesztenünk a define(‘DB_COLLATE’, ”); sor után:

define('DISABLE_WP_CRON', true);

Ezután állítsunk be egy cron feladatot a cPanelen.

0 */4 * * * php -r /home/username/public_html/wp-cron.php > /dev/null 2>&1


A username helyére a saját cPanel felhasználó nevedet kell írnod. Ha a WordPress telepítésed másik mappában vagy almappában van, akkor természetesen ennek megfelelően kell módosítanod az elérési útvonalat is.

Az időzített feladat a legtöbb esetben elegendő, ha naponta egyszer fut le, de természetesen beállíthatsz többszöri futást is (a példában szereplő cron feladat 4 óránként fog futni: 00:00, 04:00, 08:00, 12:00, 16:00 és 20:00-kor)

 


Hasznosnak találta ezt a választ?

« Vissza