A cPanel WordPress Manager by Softaculous egy egyszerűen használható eszköz, amely nagyban megkönnyíti a WordPress webhelyek telepítését, kezelését és karbantartását. Ez a cPanel-ben elérhető eszköz különösen hasznos azok számára, akik nem rendelkeznek mély technikai ismeretekkel, de hatékonyan szeretnék kezelni a WordPress webhelyeiket. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan használható ez az eszköz, és miért érdemes választani.
Miért Jó a WordPress Manager by Softaculous?
1. Könnyű Telepítés
A WordPress Manager by Softaculous lehetővé teszi, hogy néhány kattintással telepítsük a WordPress-t. Nem szükséges kézi beállításokkal foglalkozni, mint az adatbázisok létrehozása vagy a konfigurációs fájlok szerkesztése. A telepítési folyamat gyors és egyszerű, így szinte bárki képes használni, még technikai háttér nélkül is.
2. Automatikus Frissítések
Az eszköz lehetőséget biztosít automatikus frissítések beállítására, így a WordPress rendszerünk mindig naprakész lesz. Ez nemcsak az új funkciókhoz való hozzáférést biztosítja, hanem a biztonságot is fokozza, mivel a legújabb biztonsági frissítések automatikusan települnek.
3. Könnyű Kezelés
A WordPress Manager segítségével egyszerűen kezelhetjük az összes telepített WordPress webhelyet egyetlen felületen. Innen könnyedén elérhetjük az adminisztrációs felületet, módosíthatjuk a konfigurációkat, vagy akár új témákat és bővítményeket is telepíthetünk.
4. Biztonsági Mentés és Visszaállítás
A WordPress Manager beépített biztonsági mentési és visszaállítási funkciókat is tartalmaz. Ezzel biztosíthatjuk, hogy webhelyünk adatai mindig biztonságban legyenek, és egy esetleges probléma esetén gyorsan visszaállíthatjuk az előző állapotot.
Hogyan Használjuk a cPanel WordPress Manager by Softaculous-t?
1. Belépés a cPanel-be
Először is, jelentkezzünk be a cPanel fiókunkba. Ezt általában a tárhelyszolgáltatótól kapott URL-en keresztül tehetjük meg.
2. Navigálás a WordPress Manager-hez
A cPanel felületén általában a kék sáv utolsó menüpontjában található a WordPress by Softaculous. Kattintsunk rá a belépéshez.
3. Új WordPress Telepítés
Az eszköz megnyitása után válasszuk az „Install” opciót egy új WordPress webhely telepítéséhez. Itt válasszuk ki a megfelelő domaint, amelyre telepíteni kívánunk. Jobb oldalon adjuk meg az adminisztrátori felhasználónevet és jelszót, valamint egy e-mail címet, amire az értesítéseket ki tudja küldeni a rendszer, illetve a jelszó helyreállításhoz is ezt fogja használni. A Telepítés gomb alatt be lehet írni egy e-mail címet, melyre a belépési adatokat is kiküldi a rendszer, ha kész a telepítés.
FONTOS! Hogy amennyiben több domaint kezelünk a tárhelyen, az a domain, amire telepíteni kívánunk, külön mappában szerepeljen!
4. Webhelyek Kezelése
A WordPress Manager főoldalán láthatjuk az összes telepített WordPress webhelyünket. Innen egy kattintással beléphetünk az adminisztrációs felületre, vagy beállíthatjuk az automatikus frissítéseket és biztonsági mentéseket.
5. Biztonsági Mentés Készítése és Visszaállítás
A megfelelő oldalt kiválasztva a jobb sarokban található lefelé mutató nyílra kattintva megtudjuk nyitni az egyszerű beállításokat. Alul található (zöld) „Backup” gombra kattintva készíthetünk biztonsági mentést, amelyet később bármikor visszaállíthatunk, ha szükséges. Ez a biztonsági mentés a tárhelyre készül, melyet onnan le lehet menteni saját gépre is, illetve meg lehet adni külső mentési helyet.
Megjegyzés: A mentések számára lennie kell a tárhelyen elegendő helynek. Könnyen előfordulhat, hogy ilyen mentések miatt a tárhely megtelik. A nálunk bérelt tárhelyek esetén van saját biztonsági mentésünk 30 napra visszamenőleg a JetBackup menüpontban, melyből szintén vissza lehet állítani az oldalt. Ezek a mentések nem foglalnak helyet a bérlelt lemezfelületen, viszont csak az elmúlt 30 nap található meg! Emiatt érdemes lehet néha saját mentéseket végezni egy külső hordozóra.
Mi ezen a példán egy Goole Driveba hoztunk létre biztonsági mentést:
Készült mentés a tárhelyre is és a driveba is. A tárhelyre készült mentést (az alsó 2) külön le kell tölteni, ezt követően lehet törölni. Vagy amennyiben a tárhelyen marad, később innen visszaállítani.
A driveba történt mentést (az első 2 sor) külső helyre mutatja, innen megnyitni nem lehet, de vissza lehet állítani belőle. Amikor már nem kell, akkor érdemes törölni innen a mentéseket.
Összefoglalás
A cPanel WordPress Manager by Softaculous egy hatékony és könnyen használható eszköz, amely jelentősen megkönnyíti a WordPress webhelyek kezelését. A kezdők számára is ideális választás, mivel nem igényel mély technikai ismereteket, miközben biztosítja a webhelyek biztonságos és naprakész működését. Ha WordPress webhelyet szeretnénk kezelni, mindenképpen érdemes kihasználni ezt az eszközt.